Hizmetlerimiz
İmplantoloji

Genellikle vücut dokularıyla en uyumlu en az alerjik olan ve en az reaksiyon oluşturan madde olan titanyum dan yapılırlar. Yaklaşık olarak 30-60 dk. süren ve lokal anestezi altında yapılan bir işlem ile çeneye implant ( vida ) yerleştirilme operasyonudur.

İmplantın uygulanmasının yapıldığı durumlar hangileridir?

Bir veya daha çok diş eksikliği olan ve çenedeki boşluğun yanındaki dişlerin köprü yapmak için kesilmesinin istenmediği durumlarİmplant

Çenenin en arkasındaki dişin olmadığı ve dolayısıyla köprü yapılamayan durumlar. Bu durumdaki hastaların çoğunun hareketli (takıp - çıkarılan / kancalı ) protez kullanmak istememesi nedeniyle implant yapılarak daha kullanışlı olan implant destekli porselen köprü kullanılabilir


Tamamen dişsiz çenelerde total protez (damak) kullanılmasının mümkün olamadığı veya hasta tarafından istenmediği durumlar. Bu durumda her çeneye implant yerleştirilerek bu implantların üzerine çeşitli tarzlarda protezler yapılır.

İmplantların yerleştirilmesi için uygulanan tedavi aşamaları nelerdir?

İmplant tedavileri iki aşamadan oluşur:

Cerrahi aşaması; İmplantlar cerrahi yöntemiyle yerleştirildikten sonra ortalama 2 ila 4 ay beklenir. Bu bekleme süresi "osteointegrasyon" denilen implantın çene kemiğiyle biyolojik olarak kaynaşması için gerekli olan süredir.

İkinci aşama olan üst yapım (protez) aşaması ise ortalama bir haftada tamamlanır.İmplantoloji


İmplantların avantajları nelerdir?

Her türlü total ve kısmi dişsizliğin giderilmesi,

Takıp çıkarılan protezler yerine sabit protez şansı,

Tek diş eksikliğinin komşu sağlam dişlere zarar verilmeden giderilmesi,

Başarılı uygulanmış ve hijyen kriterlerine uygun kullanılmış bir implantın uzun ömürlü olması,


Kimlere implant yapılması uygundur? Kısıtlamalar nelerdir?

Puberte (buluğ çağı) dönemini bitirmiş erişkinlere,

Genel sağlık durumu uygun olanlara,

Diyabet hastalığı olsa bile kontrol altında olanlara,

Çene kemiği yapısı uygun kalite ve miktarda olanlara ya da yeterli miktara ulaştırılabilecek potansiyelde sağlıklı kemik yapısına sahip hastalara üst yaş sınırlaması olmadan uygulanabilir.